Kunut Duaları

Kunut Duaları


Kunut Duaları Okunuşu

Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Kunut Duaları Anlamı

Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız

Kunut Duaları Dinle

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.


Kunut Duaları Okunuşu

Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Kunut Duaları Anlamı

Allahım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut Duaları Dinle

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.

Okunduğu Yerler

Vitir namazının üçüncü rek’atinde Fâtiha ve sûre okunduktan sonra eller yukarı kaldırılıp tekbîr alınır ve eller tekrar bağlanınca Kunut dûaları okunur. Burada birde hatırlatma yapalım: Fâtiha ve Zamm-ı sûre (Faâtihadan sonra okunan üç kısa âyet veya bu miktarda uzun olan bir âyettir) okunduktan sonra tekbir alıp elleri bağlı halinden çözerek direk kulakların yumuşağına kaldırmalıdır, elleri bağlı halinden çözüp aşağıya sallayıp kulaklara kaldırmak mekrûhtur.


   6 Comments


 1. YURDAER
    05 Şubat 2013

  ALLAHIN ADINI YÜCELMEK VE TEBLİĞİNİ DEVAM ETTİRME GAYRETİNİZDEN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM. ALLAH CÜMLEMİZİ YOLUNDA GİDENLERDEN EYLESİN.

 2. Talha
    07 Aralık 2013

  Çok güzel çok teşekkür ederiz 😀

 3. Dursun
    07 Aralık 2013

  E çok iyi ama eksik var gibi >:(

 4. Talha
    07 Aralık 2013

  SAOLUN ÇOK İYİ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

 5. ziyaretçi
    19 Nisan 2014

  ALLAHIM bunu yazanlara p.e şefaatçi kılsın… hepimizin mağfiret olması dileğiyle iyi geceler…

 6. Mert
    07 Şubat 2015

  Allah’ım hepinizden razı olur inşallah yaptığınız paylaşımlar için mekanınız cennet kabir’iniz geniş olsun inşallah…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>